Wystąp przed setkami uczestników podczas kolejnej edycji najważniejszego wydarzenia Data Science w Polsce poświęconej Machine Learning

language 13.06.2024, Online location_on 14.06.2024, Kinoteka (Warszawa)

hero

Poznaj Data Science Summit

Początki Data Science Summit sięgają 2014 roku, kiedy to odbyło się pierwsze spotkanie społeczności Data Science Warsaw. To popularność tych cyklicznych meetupów przyczyniła się do decyzji o organizacji pierwszej edycji konferencji, a jej sukces do kolejnych. Obecnie DSS to największa społeczność w Polsce skupiona wokół obszaru Data Science.

Wydarzenia organizowane w ramach inicjatywy

Edycja główna Data Science Summit to największa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej niezależna konferencja data science. Tematyka wydarzenia jest bardzo szeroka i obejmuje cały obszar *data*: od ML / AI, poprzez analizę i przetwarzanie (w tym Big Data), zagadnienia implementacyjne, aż po wizualizację (BI) i tematykę zarządczą. Co roku gromadzi ponad 2.500+ osób ze środowiska. Wydarzeniem towarzyszącym jest branżowe Data Science Expo, na którym spotkać można dostawców produktów i usług, a także aktualnie rekrutujących pracodawców.

languageczwartek, 21.11.2024, Online

location_onpiątek, 22.11.2024, PGE Narodowy, Warszawa

Dowiedz się więcej

DSS Machine Learning to specjalna edycja Data Science Summit o tematyce w pełni poświęconej obszarowi Artificial Intelligence / Machine Learning. Od 2021 co roku gromadzi ponad 1000+ specjalistów, managerów, jak i inne osoby zainteresowane tą tematyką. Wydarzeniem towarzyszącym, podobnie jak w przypadku głównej edycji DSS, jest branżowe Data Science Expo.

languageczwartek, 13.06.2024, Online

location_onpiątek, 14.06.2024, Warszawa

Dowiedz się więcej

DevAI by Data Science Summit to wydarzenie dedykowane osobom zajmującym się budową oprogramowania, które chcą być na bieżąco z trendami i implementować nowoczesne rozwiązania oparte o AI. To wyjątkowa konferencja dla deweloperów, wspierana przez największą polską społeczność *data*, od lat skupioną wokół Data Science Summit. Wydarzeniem towarzyszącym jest DevAI Expo – targi pracy, produktów i usług związanych z tematyką konferencji.

location_ongrudzień 2024, Warszawa + Online

Dowiedz się więcej

DSW to największa społeczność data science w Polsce, z siedzibą w Warszawie. Jest nieformalną organizacją non-profit działającą na rzecz wymiany myśli i wiedzy na temat data science, inżynierii danych i sztucznej inteligencji. Celem jej istnienia jest dyskusja o narzędziach, technologii i możliwościach biznesowych związanych ze zbieraniem, przetwarzaniem i wizualizacją danych, jak również uczeniem maszynowym i uczeniem głębokim.

Dowiedz się więcej

Z czego składała sie edycja 2023?

Jaki jest zakres tematyczny wydarzenia?

Tematyka wystąpień edycji ML obejmuje Machine Learning, Data Mining & Exploration w obszarach:

Jakie ścieżki tematyczne proponujemy?

Ostateczny podział na poszczególne ścieżki zostanie ustalony po zakończeniu Call for Papers, będzie on jednak analogiczny do podziału z poprzedniej edycji wydarzenia:

Do kogo jest skierowane wydarzenie?

Data Science Expo

  • languageCzwartek (13.06), Online
  • location_onPiątek (14.06), Warszawa
  • scheduleDługość wystąpienia: 35 minut
  • translateJęzyk wystąpienia: angielski (preferowany) lub polski

Dlaczego warto zostać prelegentem edycji ML?

Dodatkowo każdy prelegent otrzymuje:

Poznaj prelegentów 2023

Na wydarzeniu spotkasz i posłuchasz najlepszych specjalistów z Polski i zagranicy.

Niestety, lista prelegentów wydarzenia jest chwiliowo niedostępna. 😔

Prosimy o ponowne sprawdzenie za jakiś czas.

{{p.title}} {{p.firstName}} {{p.lastName}}
{{p.jobPosition}} {{p.organization}}
Więcej

Rada Programowa 2023

{{member.titile}} {{member.firstName}} {{member.lastName}}
{{member.jobPosition}} {{member.organization}}
Więcej

Rada Programowa 2023

{{member.titile}} {{member.firstName}} {{member.lastName}}
{{member.jobPosition}} {{member.organization}}
Więcej

Organizatorzy wydarzenia

Od 2005 wspieramy polską społeczność IT / data science w rozwoju. Jesteśmy nie tylko organizatorem, ale również inicjatorem wielu znaczących wydarzeń skierowanych do profesjonalistów i studentów z branży, takich jak: Warszawskie Dni Informatyki, Data Science Summit, The Hack Summit, Ya!vaConf, MS Tech Summit, Targi Pracy IT oraz wielu meetupów. Pomagamy również organizować konferencje IT i data science firmom / organizacjom zainteresowanym tego typu działaniami.

Data Science Warsaw to największa społeczność data science w Polsce, z siedzibą w Warszawie. Jesteśmy organizacją non-profit działającą na rzeczy wymiany myśli i wiedzy na temat data science, inżynierii danych i tzw. sztucznej inteligencji. Naszym celem jest dyskusja o narzędziach, technologii i możliwościach biznesowych związanych ze zbieraniem, przetwarzaniem i wizualizacją danych, jak również uczeniem maszynowym i uczeniem głębokim.

Jeśli masz pomysł na ciekawy temat i ochotę wystąpić na naszym wydarzeniu w roli Prelegenta, prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Zgłoszenia zbieramy do 17 kwietnia 2024 (termin ten może ulec dalszemu przedłużeniu).

Wypełnij zgłoszenie

FAQ

1. Od czego zależy w jakiej formie odbędzie się moje wystąpienie - stacjonarnie, online live czy VoD?

O doborze formatu decyduje ostatecznie Rada Programowa podczas układania Agendy, przy poszanowaniu, oczywiście, preferencji prelegenta wskazanych w formularzu Call for Papers. Nie możemy jednak zagwarantować możliwości wystąpienia we wskazanym w formularzu formacie, ponieważ jesteśmy zmuszeni brać pod uwagę również inne czynniki wpływające na tę decyzję, takie jak np. przyporządkowanie prezentacji do ścieżki, ograniczenia czasowe i inne.

2. Jaki jest preferowany format wystąpienia?

Wystąpienia odbywają się w 3 formatach – stacjonarnie, online live oraz VoD. Stacjonarnie oraz online są prowadzone na żywo. VoD to przygotowane w wyprzedzeniem nagrania udostępniane na oficjalnej platformie wydarzenia dla jego uczestników.

Taki format hybrydowego wydarzenia został przez nas wypracowany w oparciu o liczne zorganizowane przez nas konferencje. Z naszego doświadczenia wynika, że wszystkie 3 formaty cieszą się dużą popularnością, a uczestnicy szczególnie cenią sobie wystąpienia VoD, które mogą obejrzeć w dowolnym, dogodnym dla siebie momencie.

3. Czy są preferowane ścieżki?

Nie ma czegoś takiego jak „preferowana ścieżka”. Do każdej ścieżki poszukujemy prelegentów i ciekawych tematów :)

4. Czy mój temat wpisze się w tematykę konferencji?

Zakres tematyczny naszych konferencji jest zawsze bardzo szeroki. Wystąpienia podzielone są na poszczególne ścieżki tematyczne i szukamy do nich odpowiednich tematów. Jeśli prezentacja wpisuje się w tematykę ścieżki, to wpisuje się w tematykę całej konferencji.

Pełna lista proponowanych ścieżek znajduje się na stronie: https://ml.dssconf.pl/cfp

5. Czy jest szansa na wypełnienie formularza Call for Papers po terminie?
    W przypadku problemów z wypełnieniem formularza na czas, prosimy o kontakt z nami. Postaramy się znaleźć wyjście z sytuacji :)
6. Chciałbym zmienić temat mojego wystąpienia po wypełnieniu zgłoszenia, czy jest to możliwe?

Prosimy o wypełnienie formularza Call for Papers jeszcze raz z dodaniem w uwagach, że stare zgłoszenie jest nieaktualne. W przypadku drobnych zmian, prośba o kontakt emailowy z nami.

7. Jakie są warunki prelekcji sponsorowanych?

Zainteresowanych prelekcjami sponsorowanymi prosimy o kontakt z Aleksandrą Prychitko, opiekującą się sponsorami. Kontakt do Oli: aleksandra.prychitko@fundacjaap.org.pl

8. Jaki charakter i poziom zaawansowania powinno mieć wystąpienie?

Najbardziej pożądane są następujące propozycje wystąpień: case studies, wystąpienia na poziomie średnio zaawansowanym lub zaawansowanym, wystąpienia dotyczące trendów lub przyszłego kształtu data science, prezentacje wyników badań naukowych.

9. Jaki jest preferowany język wystąpienia?

Preferowanym językiem wystąpienia na konferencji jest język angielski.

10. Mam kilka propozycji tematów, z którą mam się zgłosić?

Zapraszamy do złożenia kilku propozycji tematów. Wówczas Rada Programowa będzie miała szansę zapoznać się ze wszystkimi propozycjami i wybrać najbardziej dopasowane do kontekstu ścieżki i innych zgłoszeń. Przy zgłaszaniu kolejnej propozycji, proponujemy w polach z danymi o prelegencie wpisać „podane w poprzednim zgłoszeniu”.

W szczególnych przypadkach, można wystąpić na konferencji z więcej niż jednym tematem.

11. Czy mogę zaproponować temat, z którym wystąpiłem na innej konferencji?

Najbardziej zależy nam na nowych tematach, które nie były wcześniej publikowane. Jeśli nie ma takiej możliwości i dostępny jest tylko temat, który już wcześniej był prezentowany, to jeśli to wydarzenie było skierowane do innej grupy docelowej niż nasze, jest to możliwe.

12. Jaki jest czas wystąpienia?
Wystąpienia stacjonarne i online live trwają 35 minut. O dokładnym czasie przewidzianym na wystąpienie informujemy po ułożeniu Agendy, podczas przyjęcia zgłoszenia.

Prelekcje nagrane wcześniej, udostępniane w formacie VoD, również rekomendujemy planować na około 30 minut. Dopuszczamy jednak możliwość skrócenia lub wydłużenia czasu takiej prelekcji, tak, aby był on lepiej dopasowany do tematu wystąpienia i pozwalał na jak najlepsze i wyczerpujące jego zaprezentowanie.
13. Wystąpienie trwa 35 minut, czy po tym czasie można przejść do odpowiadania na pytania uczestników?
Wystąpienie trwa około 35 minut i w tym czasie powinna się zmieścić prezentacja oraz odpowiedzi na pytania uczestników. Po wystąpieniu jest 5 minut przerwy. Staramy się pilnować, żeby wystąpienia się nie przeciągały. W przypadku większej liczby pytań, po skończonej prelekcji, zachęcamy do dalszej dyskusji, ale już poza salą prezentacyjną.
14. Czy zapewniamy bilet dla osoby towarzyszącej prelegentowi?
Podchodzimy indywidualnie do każdego przypadku.
15. Czy wystąpienia na żywo są nagrywane?
Wszystkie wystąpienia online live są nagrywane. W przypadku wystąpień stacjonarnych nagrania realizujemy w wyłącznie w wybranych salach (ścieżkach).
16. Czy będzie możliwa interakcja z uczestnikami podczas sesji online live?

Jak najbardziej! Uczestnicy mogą zadawać pytania na czacie, a prowadzący sesję je odczyta pod koniec wystąpienia. Prosimy pamiętać, że obowiązują nas ramy czasowe i nie możemy wyjść poza 35 minut przewidzianych na wystąpienie.

17. Czy uczestnicy mogą zadawać pytania do prelekcji VoD?

Tak, uczestnicy mogą zadawać pytania w sekcji z komentarzami pod nagraniem każdej prelekcji.

18. Potrzebuję pomocy z przygotowaniem nagrania prelekcji VoD, czy zapewniacie takie wsparcie?

Z prelegentami, którzy potrzebują wsparcia w zakresie przygotowania nagrania swojej prelekcji, umawiamy się na spotkanie online (zazwyczaj przy wykorzystaniu platformy Zoom). W trakcie spotkania prelegent udostępnia ekran i prezentuje temat, a my nagrywamy prezentowany ekran oraz obraz z kamery. Następnie nagranie jest montowane przez nas zespół i udostępniane dla uczestników.

19. Jak będzie wyglądała prezentacja online live z perspektywy prelegenta?

Z perspektywy prelegenta wystąpienie online live to zwykłe spotkanie online, które zazwyczaj realizujemy przy użyciu platformy Microsoft Teams. Obraz ze spotkania jest następnie przekazywany do oficjalnego live streamu udostępnionego dla uczestników na platformie wydarzenia.

20. Czy mogę otrzymać zwrot kosztów za podróż i zakwaterowanie?

W przypadku zainteresowania, zapewniamy zakwaterowanie w hotelu zarezerwowanym przez nas oraz transport na terenie Polski pociągiem kategorii TLK lub IC w drugiej klasie. W przypadku skorzystania z innej formy transportu (np. wyższa klasa lub kategoria pociągu, przejazd samochodem itp.) maksymalna możliwa wysokość zwrotu zostanie wyznaczona na podstawie ceny regularnej przejazdu na wybranej trasie, pociągiem kategorii IC w drugiej klasie. Szczegóły tego procesu prześlemy e-mailowo po zakończeniu Call for Papers.

21. Czy mogę otrzymać zwrot kosztów za przelot z zagranicy?

W tej edycji nie jesteśmy w stanie finansować przelotów zagranicznych.

22. Na ile nocy zapewniamy nocleg?

Nocleg zapewniony jest na jedną noc, przed lub po konferencji, wedle preferencji prelegenta.